İman İnsanı İnsan Eder

Yayınevimiz son yıllarda çok güzel eserleri kazandırıyor. Çizgilerle Peygamberimizin Hayatı, Peygamberimizin Hayatı, Risale-i Nur Eğitim Seti, Hadislerden Seçmeler bunlardan bazıları. Benim üzerinde durmak istediğim kitap “İman İnsanı İnsan Eder.” Bu kitabımız yayınlanalı birkaç ay oldu fakat bu yazıyı yazmak bu güne nasipmiş.

Nurları tanıyan ağabey ve kardeşlerimizin hayatının gayesi kabul ettiği Nurları okumak, anlamak, yaşamak… Sair mü’min kardeşlerimize bu hakikatleri tanıtmak… Bu tanıtma bazen birebir Risale-i Nur vererek, bazen de bu Nurları sevdiren bazı kitaplar vererek oluyor. Hatta eski yayınlarımızdan bazı kitaplarımızın milyon baskı yaptığını biliyoruz.
Bugün cemiyette kitap okunma oranları yeterli değil. Bu sebepten, daha kısa konuları daha az sayfalarda vermek gerekiyor. Az, öz ve direkt kaynağa götüren. Okunduğu zaman kaynağa gitmek için koşturtacak kitaplar gerekiyor.
“İman İnsanı İnsan Eder” isimli kitabımız bu özelliklere fazlasıyla sahip. Gerçek hayattan alınmış Risale-i Nur’u tanıma öyküleri, konu içinde Risale-i Nur’dan mesajlar verilmiş, birçok kimsenin değişik yönlerden bilgi alacağı hakikatler serpiştirilmiş. Topluma sunulan Nur talebeleri modeli tam Nurlara uygun. Ne verilecekse verilmiş fazlası yok.

Kitap ilk geldiğinde ismi dikkatimi çekmesine rağmen masamda birkaç gün bekledi. Elime alınca bırakamadım. Birkaç saat içinde okumuşum. Çok heyecanlandım. Yazarımızı ve yayınevi yetkililerini arayarak tebrik ettim.
Sevdiğim ağabey ve kardeşlerime hislerimi paylaşarak okumalarına vesile oldum. Hepsi de bizimle aynı kanaati paylaşarak “Çok beğendik, çok güzel olmuş, bir solukta okuduk” dediler.

Daha sonra okuyucularımıza 3 adedi 10 tl’den belirli miktarda sattık. İşimiz kitap olduğu için bir süre sonra ikinci defa okudum. Kanaatlerim daha da pekişti. Ağabeylerime ve kardeşlerime diyeceğim: Bu kitabımızı okuyup, Nurları tanıyıp, belki de imanları kurtulacak sayısız insanımız var.